Fine Art - Professional

City with Man Ann Cutting
USA

1st Place - Outstanding Achievement

"City with Man"



A Quick Smoke Peter Liepke
USA

2nd Place - Merit of Excellence

"A Quick Smoke"



Oh Sheet! Thomas Barbey
USA

3rd Place - Honor of Distinction

"Oh Sheet!"



Hula Hoops Damion Berger
USA

Honorable Mention

"Hula Hoops"



In the Midst Susan Burnstine
USA

Honorable Mention

"In the Midst"



Fishing Dreams Michel Rajkovic
USA

Honorable Mention

"Fishing Dreams"



Mare (39) Alessandro Puccinelli
Italy

Nominee

"Mare (39)"



Mare (102) Alessandro Puccinelli
Italy

Nominee

"Mare (102)"



Composed Look Alessandro Giampaoli
Italy

Nominee

"Composed Look"



8 Toes, 5 Circles AMYN NASSER
USA

Nominee

"8 Toes, 5 Circles"



Vanety Andreas Heumann
Germany

Nominee

"Vanety"



Bambi Andreas Franke
Austria

Nominee

"Bambi"



Gang Andreas Franke
Austria

Nominee

"Gang"



Passing Ship Ann Cutting
USA

Nominee

"Passing Ship"



Carnival Ann Cutting
USA

Nominee

"Carnival"



Heaven can Wait Carmen Spitznagel
Germany

Nominee

"Heaven can Wait"



Fear Chris Rioux
USA

Nominee

"Fear"



Silence Clayton Bastiani
UK

Nominee

"Silence"



Opus I, Study Daan Noppen
Netherlands

Nominee

"Opus I, Study"



Bookworm Damion Berger
USA

Nominee

"Bookworm"



Two Chairs & A Dress, <br />Waldorf-Astoria Hotel, New York Damion Berger
USA

Nominee

"Two Chairs & A Dress,
Waldorf-Astoria Hotel, New York"




A Matter of the Heart Daniel P. Griffith
USA

Nominee

"A Matter of the Heart"



A Portrait of San Francisco Don Kellogg
USA

Nominee

"A Portrait of San Francisco"



Floating Dorothy O'Connor
USA

Nominee

"Floating"



Pour Assemblage 04 x 54 Elliott Kaufman
USA

Nominee

"Pour Assemblage 04 x 54"



Hector's Mom Eva Mueller
USA

Nominee

"Hector's Mom"



Another World Evan Shorrock
USA

Nominee

"Another World"



Big ewan nicholson
Canada

Nominee

"Big"



Before the Dawn (16) franco donaggio
Italy

Nominee

"Before the Dawn (16)"



Metropolis (4) Gabriele Croppi
Italy

Nominee

"Metropolis (4)"



Ciel Lourd (12) Gregor Törzs
Germany

Nominee

"Ciel Lourd (12)"



Long and Winding Road Gunnar Stroem
Norway

Nominee

"Long and Winding Road"



Pirate Ship, Topsfield Fair, MA Isa Leshko
USA

Nominee

"Pirate Ship, Topsfield Fair, MA"



Moscow Ballet (3) James Russell
USA

Nominee

"Moscow Ballet (3)"



Untitled janez vlachy
Slovenia

Nominee

"Untitled"



Stripped Bare Jennifer Spelman
USA

Nominee

"Stripped Bare"



Crossing Over Jonathan Luckhurst
Canada

Nominee

"Crossing Over"



Kashmir joSon
USA

Nominee

"Kashmir"



Pinhole V Juergen Lechner
Germany

Nominee

"Pinhole V"



The Function of Each Kris Chappell
Canada

Nominee

"The Function of Each"



Bike marcia ramalho
Brazil

Nominee

"Bike"



P_24H (10) Marie-Emmanuel Mattera-Joly
Canada

Nominee

"P_24H (10)"



USS Lewis & Clark Ballistic <br />Missile Submarine Martin Miller
USA

Nominee

"USS Lewis & Clark Ballistic
Missile Submarine"




Sidewalk Mauro Risch
Australia

Nominee

"Sidewalk"



A Summer Day Mindy Paskil
USA

Nominee

"A Summer Day"



Sprinklers and Farmland Nicholas Pavloff
USA

Nominee

"Sprinklers and Farmland"



Untitled Pasha Vrzhesch
Ukraine

Nominee

"Untitled"



Greenwich Village Peter Liepke
USA

Nominee

"Greenwich Village"



Next Please Phil Cook
UK

Nominee

"Next Please"



Adobe Wall Philip Augustin
USA

Nominee

"Adobe Wall"



Artemis PHILIPPE MARCHAND
France

Nominee

"Artemis"



Looking Saman Far
USA

Nominee

"Looking"



Schoolhouse Chair Steven Walenta
USA

Nominee

"Schoolhouse Chair"



Gili (3) vardi kahana
Israel

Nominee

"Gili (3)"



< back