People - Professional

Innocent Smile SATYAKI GHOSH
India

1st Place - Outstanding Achievement

"Innocent Smile"



Early Morning Drive Alan Gignoux
UK

2nd Place - Merit of Excellence

"Early Morning Drive"



El Castigo Jesus Jaime Mota
Spain

3rd Place - Honor of Distinction

"El Castigo"



Charcoal Production Chris McLennan
New Zealand

Honorable Mention

"Charcoal Production"



Children of the Fillmore Gerald Ratto
USA

Honorable Mention

"Children of the Fillmore"



Doorman Bruce Byers
USA

Honorable Mention

"Doorman"



Dog on Leash Adri Berger
UK

Nominee

"Dog on Leash"



Untitled Andy Katz
USA

Nominee

"Untitled"



Triplets Ann Cutting
USA

Nominee

"Triplets"



Old Love Anneke Bloema
Netherlands

Nominee

"Old Love"



Risque Business, New York (2) Beverley Abramson
Canada

Nominee

"Risque Business, New York (2)"



Home Bryan Regan
USA

Nominee

"Home"



Diamond, Children Waiting for Adoption Claudia Cebrian
USA

Nominee

"Diamond, Children Waiting for Adoption"



Good, Clean, Fun Danilo Piccioni
Canada

Nominee

"Good, Clean, Fun"



Levchenko Deborah Roffel
Netherlands

Nominee

"Levchenko"



Disconnected Dirk Vermeirre
Belgium

Nominee

"Disconnected"



In Volo Emanuela Bartolotti
Italy

Nominee

"In Volo"



Family Frederic Vanwalleghem
Belgium

Nominee

"Family"



Jane Russell Gerald Ratto
USA

Nominee

"Jane Russell"



Amish Woman Hakan Strand
Sweden

Nominee

"Amish Woman"



Joy of the Bridesmaids Ian E ANDERSON
New Zealand

Nominee

"Joy of the Bridesmaids"



Mother and Daughter Jason Forman
USA

Nominee

"Mother and Daughter"



Roasting Chestnuts Jeffrey Anderson
USA

Nominee

"Roasting Chestnuts"



Captain Underpants Jimmy Williams
USA

Nominee

"Captain Underpants "



Steve the Chicken Kevin German
USA

Nominee

"Steve the Chicken"



Dinner Bell Kevin German
USA

Nominee

"Dinner Bell"



Got Milk Kristen Jensen
USA

Nominee

"Got Milk"



Black and Shade Lee Tonks
USA

Nominee

"Black and Shade"



Dancing for the Gods II Luigi Fieni
Italy

Nominee

"Dancing for the Gods II"



Arc Marc Mateo
New Zealand

Nominee

"Arc"



Chance Intimacy michelle sank
UK

Nominee

"Chance Intimacy"



The Struggling Face Mohammad Rakibul Hasan
Bangladesh

Nominee

"The Struggling Face "



Rosella Nancy Coste
USA

Nominee

"Rosella"



Standing Tall Noni Carroll
Australia

Nominee

"Standing Tall"



Alter Ego Noni Carroll
Australia

Nominee

"Alter Ego"



Great Jump Omer Messinger
Israel

Nominee

"Great Jump"



Life on the Underground Owen Goodwin
UK

Nominee

"Life on the Underground"



Foundry Worker robbie smith
UK

Nominee

"Foundry Worker"



Barbie Sergio Pessolano
Italy

Nominee

"Barbie"



Tea at Tate Modern Sue Foll
UK

Nominee

"Tea at Tate Modern"



< back