Sport - Professional

Mazma (19) Alberto Guglielmi
USA

1st Place - Outstanding Achievement

"Mazma (19)"



Long Beach State Crew Roy Kaltschmidt
USA

2nd Place - Merit of Excellence

"Long Beach State Crew"



Defying Gravity (1) Cedric Arnold
Thailand

3rd Place - Honor of Distinction

"Defying Gravity (1)"



Shanghai Sports School Tomasz Gudzowaty
Poland

Honorable Mention

"Shanghai Sports School"



Imitation Gregg Newton
USA

Honorable Mention

"Imitation"



Diver Duane Hart
Australia

Honorable Mention

"Diver"



Mazma (18) Alberto Guglielmi
USA

Nominee

"Mazma (18)"



Korey Kaczmarek in Jackson Hole's Backcountry Alexa Miller
USA

Nominee

"Korey Kaczmarek in Jackson Hole's Backcountry"



Glory ANDREAS SOLARO
Italy

Nominee

"Glory"



Untitled (04) from The Cage Capucine Bailly
France

Nominee

"Untitled (04) from The Cage"



Untitled (07) from the Golden Gloves Capucine Bailly
France

Nominee

"Untitled (07) from the Golden Gloves"



Defying Gravity (2) Cedric Arnold
Thailand

Nominee

"Defying Gravity (2)"



Splash Clifford White
Australia

Nominee

"Splash"



High Flyer Clifford White
Australia

Nominee

"High Flyer"



Synchronized Clifford White
Australia

Nominee

"Synchronized"



Determination Darcy Brown
UK

Nominee

"Determination"



Splash Duane Hart
Australia

Nominee

"Splash"



Swimmers Duane Hart
Australia

Nominee

"Swimmers"



Sweat Eric Raptosh
USA

Nominee

"Sweat"



Moonride Gaudenz Danuser
Switzerland

Nominee

"Moonride"



Misery on the Tourmalet Geoff Waugh
UK

Nominee

"Misery on the Tourmalet"



Tiger (2) george peet
USA

Nominee

"Tiger (2)"



Rome, WTA Final Grigoriy Yaroshenko
Russia

Nominee

"Rome, WTA Final"



Boxing (1) James Russell
USA

Nominee

"Boxing (1)"



On the Lake Mike Heydon
New Zealand

Nominee

"On the Lake"



Start Mike Heydon
New Zealand

Nominee

"Start"



Ski (07) Nicklas Blom
Sweden

Nominee

"Ski (07)"



Races Quentin Jones
Australia

Nominee

"Races"



They're off Sandra Mu
New Zealand

Nominee

"They're off"



FC St. Pauli Simon Puschmann
Germany

Nominee

"FC St. Pauli"



Kelly Slater Simon Buck
UK

Nominee

"Kelly Slater"



Naadam Horse Races Tomasz Gudzowaty
Poland

Nominee

"Naadam Horse Races"



Ukrainian Synchro Swimmers Tomasz Gudzowaty
Poland

Nominee

"Ukrainian Synchro Swimmers"



< back